- Деталі
-
Створено: Четвер, 09 лютого 2023, 19:46
Відповіді на питання, які ми часто від Вас чуємо
Часами, адаптація дітей відбувається швидше і легше, ніж у їхніх батьків. Учні спершу сприймають поїздку за відпочинок і захопливий досвід у колі однолітків,
а для батьків це серйозний виклик та переживання за свою дитину, яка (може навіть вперше) довгий час перебуває без Вашого нагляду за кордоном.
Отже, відповідаємо на питання які часто нам задаєте.
1. Ми вирішили продовжити навчання дитини в Польщі. Від якого класу можемо розпочати та що це дасть?
З нами навчаються дітки вже навіть з 6 класу. Приєднатись можна в будь-який момент. Якщо це початкова школа (1-8 класи) та 1 клас ліцею (відповідникнашого 9 класу), то дітки йдуть рік в рік. Якщо учень зараз переходить чи навчається в 10 класі, то можемо прийняти до того ж відповідника (2 клас ліцею) за умови знання польської мови на рівні мінімум А2, щоб учень встиг якісно підготуватись до випускних іспитів. Якщо дитина не володіє польською, тоді варто почати навчання на клас нижче, з 1 класу ліцею.
2. Моя дитина не володіє польською мовою. Відколи варто починати навчання?
Опанування одного рівня мови займає 3-3,5 місяці, тривалість інтенсивного курсу – 1 місяць. Для безстресового старту навчання в школі Польщі, досить опанувати мову на початковому рівні (А1), оскільки при навчанні у колі польської молоді українські діти дуже швидко долають мовний бар’єр. Але чим вищий рівень – тим простіше в навчанні!
Група майбутніх учнів приїздить за 2 тижні до початку навчання на ІНТЕГРАЦІЙНИЙ КУРС, протягом якого проходять інтенсивний курс польської мови, курс лекцій з основних предметів (наприклад, історія, географія) та вивчають основи точних наук (математика, хімія, фізика) разом зі своїми майбутніми вчителями.
Якщо учень приєднується до групи школярів протягом року, то навіть з нульовим рівнем мови може собі порадити за бажання. Детальніше
про вивчення польської в статті тут. Не завадить володіння мови й батькам. Хоча біля дітей завжди є український опікун, але часом хочеться поспілкуватися з вчителями самостійно.
Не відкладайте «на потім» вивчення мови, яке можна почати вже сьогодні! Деталі тут:
http://goo.gl/OYDn2C
2.1 Для чого потрібен «ІНТЕГРАЦІЙНИЙ КУРС»?
Інтеграційний курс – двотижневий курс перед початком навчанням (приблизно 15-30 серпня), коли учні проходять морально-освітню підготовку до нового навчального середовища. Щоденно займаються:
- вивченням практичної польської МОВИ (поділ на групи залежно від рівня володіння мовою);
- пізнають Польщу (оглядові екскурсії до навколишніх міст, до Сейму РП)
- зустрічаються зі службовцями - поліцією та прикордонною службами, щоб знати свої права та обов’язки;
- привчаються до колективного проживання та навчання через розважальні програми та спортивні заходи…
…та багато іншого, що допоможе побороти психологічний бар’єр і швидше пристосуватися до нових умов життя!
3. Ми не маємо візи для перебування в Польщі. Як і коли оформити?
Після отримання підтвердження про зарахування учня до відповідного навчального закладу, батьки самостійно звертаються до консульства Республіки Польща, або візового центру згідно з місцем реєстрації (деталі про консульські округи на
http://www.luck.msz.gov.pl/pl/konsulat/ambasada_i_konsulaty_rp_na_ukrainie/luck_ua_k_155).
Для учнів необхідно подавати документи на річну національну візу терміном від 14.08.2016 (виїзд на інтеграційний курс). Зверніть увагу, що термін дії паспорту повинен бути не менше ніж 15 місяців від дати відкриття річної візи. Інакше учень повинен буде переривати навчання для оформлення нового паспорту чи відкриття чергової візи. Про необхідні документи детально на сторінці посольства
http://www.kijow.msz.gov.pl/uk/konsulski_ta_wizowi/wizowa_info/nacjon_perelik/ Для одного з батьків також надається запрошення для відкриття візи «Шенген», щоб рідні могли відвідати учня в разі необхідності.
4. Канікули!!?! Як часто я бачитиму дитину?
Навчальний рік для шкіл і технікумів триває з 1 вересня до 26 червня та ділиться на 2 семестри. Нова група вирушає до Польщі в середині серпня на ІНТЕГРАЦІЙНИЙ КУРС і перебуває в Польщі до різдвяних канікул з 23 грудня по 2 січня. Далі зимові канікули протягом двох тижнів, але терміни рухомі і щороку, залежно від воєводства, варіюються від другої половини січня до кінця лютого. На Пасхальні католицькі свята з четверга по вівторок, зазвичай більшість групи вирішує повернутись додому навіть на такий короткий час. Кілька вихідних випадає на травневі свята. Зверніть увагу на те, що перездачі негативних річних оцінок відбуваються в останні тижні серпня, перед початком
наступного навчального року. Відвідати дитину в Польщі батьки можуть в будь-який час. В гуртожитках є можливість (за попередньою домовленістю) поселення батьків на короткий строк з харчуванням. До війни ми організовували трансфери (від місця проживання дітей до Києва) які супроводжували куратори, зокрема при перетині
кордону. З початку повномасштабного вторгнення Росії на Україну остання була евакуація дітей з України і наразі без трансферу додому.
5. Де діти живуть і як харчуються?
Проживають діти по 3-4 особи в кімнаті, зручності на коридорі, повноцінна кухня, спортивний майданчик. Школа знаходиться на території комплексу.
Триразове харчування в столовій орієнтовно: сніданок – пластівці з молоком /сир м’який з медом, хліб, масло, сир твердий, буженина/варене яйце, овочі, чай /какао / йогурт; обід – перша страва (суп / борщ / журек тощо), друга страва (м'ясо / риба та гарнір), салат), компот, фрукти; вечеря – салат / паштет / паста, хліб з маслом, сиром, м’ясом, чай.
Ознайомитися з атмосферою кожного з гуртожитків Ви можете в наших альбомах «Завітайте до Клементовіц», «Так ми живемо в Пулавах» на сторінці проекту в FB
https://www.facebook.com/zpk.com.ua/
Але санепід не контролює того, що готують діти самі. Опікуни контролюють зберігання та термін придатності продуктів у холодильнику, а також переданих батьками! ;)
6. Який розпорядок дня мають діти?
Залежно від інтернату регламент дня може дещо варіюватися, але орієнтовно виглядає так:
6:30 – підйом та вранішній туалет;
7:15 – сніданок;
7:30 – 14:00 шкільні уроки;
14:00 – обід;
до 16:00 вільний час (можливість відпочити, прогулятися)
16:00-19:00 – час самоосвіти (підготовка домашніх завдань)
19:00-21:30 – вечеря та відпочинок
22:00 – відбій
7. Хто слідкує за неповнолітньою дитиною за кордоном? До кого звертатись у разі появи питань?
Разом з групою дітей в інтернаті цілодобово знаходяться чергові польські вихователі та український опікун. Саме останній підтримує постійний зв'язок з батьками та викладачами. Обов'язками українського опікуна є:
· Супровід групи під час організованого перетину державного кордону, збір та перевезення документів.
· Збір інформації щодо відсутності дитини та передача необхідних супровідних документів (польською мовою) до школи.
· Контакти з викладацьким складом школи та працівниками інтернату щодо поточних питань, які виникають при навчанні дітей; оголошення батькам необхідної інформації, отриманої зі школи, зокрема батьківському комітету, з огляду на мовний бар'єр, чисельність викладачів та батьків, відстань і високу собівартість відвідування обов'язкових батьківських зборів та шкільних заходів батьками.
· Контроль за дотриманням дітьми регламенту інтернату та статуту школи.
· Моніторинг стану здоров'я групи дітей, виклик лікаря, супровід дитини до поліклініки / лікарні, нагляд за перебігом лікування, рекомендованого лікарем.
· Допомога групі при організації шкільних заходів (контакти зі школою, батьківським комітетом, допомога в реалізації заходу).
· Супровід групи в організованих школою або батьківським комітетом освітніх поїздках та прогулянках.
Тут знайдете кілька відео наших кураторів з учнями, інформація з перших вуст.
8. Які іспити нас чекатимуть? Перездачі предметів?
Вступних іспитів немає. Протягом року здаються теми та контрольні роботи, негативні оцінки (одиниці) перездаються протягом двох тижнів після отримання небажаного результату. Річні негативні оцінки отримані в червні перездаються в останній тиждень серпня перед початком наступного навчального року.Перездати можна одну/дві одиниці. Якщо негативних оцінок буде більше, учень залишається на повторення навчального року. Зараховують с труднощами ті, хто не бажає вчитися, чи згадує про мету приїзду до Польщі надто пізно.
Ліцеїсти здають
МАТУРУ (типу нашого ЗНО) – основні предмети математика, польська мова та сучасна іноземна і два предмети які вивчали поглиблено протягом 2-4 класів. Учні технікумів можуть (але не зобов’язані) здавати МАТУРУ, та кваліфікаційний іспит з обраної спеціальності. Детальніше
про систему освіти тут
9. Чи відрізняються навчальні предмети у відповідних класах?
З точними навчальними розкладами можна ознайомитись на інтернет-сторінках навчальних закладів. Протягом першого року і в ліцеї, і в технікумі вивчають однакові загальноосвітні дисципліни, з другого року навчання додаються години поглиблених предметів чи спеціалізація. Є уроки, назва яких може ввести українця в оману, бо насправді це знайомі нам предмети, зокрема:
Wiedza o spoleczenstwie - Правознавство
Wiedza o kulturze - Художня культура, 9-11 кл.
Podstawy przedsiębiorczości - Основи економічних знань, 9-10 кл.
Zajecia artystyczne -історія мистецтва, 5-8 кл.
Plastyka - Малювання
Edukacja dla bezpieczenstwa - Основи здоров`я, 1-11 кл
10. Що робити, якщо дитина погано себе почуває? Чи надається страхування?
Діти, які перебувають на території Польщі, мають обов'язкове соціальне страхування, яке надає можливість при необхідності викликати швидку та безкоштовно надати потрібну першу медичну допомогу, провести безкоштовно необхідні основні дослідження та госпіталізацію дитини, отримати безкоштовно медичну консультацію в державних (не приватних) поліклініках Польщі на загальних умовах (так само, як отримують медичну допомогу громадяни Польщі). Поліс не відшкодовує придбання ліків та реалізацію рецептів в аптеках. Детальну інформацію можна переглянути на сторінці ZUS
http://www.zus.pl/default.asp?p=2&id=2 Якщо дитина себе погано почуває, повинна звернутись до куратора,який надасть першу медичну допомогу та поспілкувавшись з батьками, порадить ліки з аптечки дитини. Якщо симптоми простуди не зменшуються протягом трьох днів, то куратор записує дитину до сімейного лікаря. Якщо стан здоров'я критичний, то куратор викликає швидку та супроводжує дитину що лікарні. Якщо дитина вимагає індивідуального піклування, то ми викликаємо батьків приїхати та зайнятись здоров'ям дитини.
У разі виникнення травматизму під час перебування учнів у школі діє окреме обов'язкове шкільне страхування, яке покриває випадки отриманих травм/переломів під час годин, коли дитина знаходиться в школі.
11. На які фінансові витрати нам потрібно розраховувати на початку навчання та надалі?
РЕКРУТАЦІЙНІ
· Одноразовий рекрутаційний внесок 505 євро: 205 євро вносяться на розрахунковий рахунок при підписанні Умови між Вами та польською стороною і не повертаються у разі Вашої відмови від участі в проєкті + 300 євро сплачуються в Польщі, коли дитина їде на інтеграційний курс / навчання.
· Проїзд в один бік організованим трансфером до Польщі (залежно від вартості пального, наразі приблизно 1500 грн).
ОДНОРАЗОВІ
· Батьківський фонд (з практики минулого року – $50 / семестр. Гроші знаходяться в опікуна і з Вашого відома витрачаються на спільні заходи в гуртожитку або школі, поїздки, індивідуальні закупки ліків тощо).
· Одноразовий щорічний внесок у фонд школи (залежно від школи 60-100 злотих, зазвичай на оновлення матеріалів та технічного забезпечення).
· Іноді фонд класу (залежно від рішення батьківських комітетів в класі – 40-80 злотих на рік на класні поїздки, святкування і т. ін.).
· Закупка підручників (залежно від стану – нові чи вживані – може варіюватися від $80 до $150).
. Депозит на ремонт (kaucja) - 200 злотих який повертається частково чи повністю школою наприкінці навчального року з вирахуванням поломок в кімнаті.
ЩОМІСЯЧНІ
· Щомісячна оплата 200 євро за перебування дитини в Польщі (у цю вартість входять 3-разове харчування, страхування шкільне та загальне, опіка українського вихователя, комунальні платежі тощо).
· Кишенькові гроші дитині (розтрати на місяць в середньому до 200 злотих) ви контролюєте самостійно, тому рекомендуємо оформити іменну карту..
Якщо я маю Карту Поляка, на які пільги можу розраховувати? Якщо моя дитина не має польського походження або українського громадянства? Дитина із зони АТО, родина переселенців? У Проекті можуть взяти участь всі бажаючі без огляду на громадянство, національність, статус. Умови рекрутації, навчання, перебування, фінансові витрати для усіх однакові.
12. Чому варто продовжити навчання за кордоном?
1. Освіта
· щоденно вдосконалювати володіння польською мовою в різних галузях та вивчити ще одну чи кілька іноземних мов;
· отримати максимум з того, що пропонує школа на уроках, зокрема, призвичаїтися до сучасних та європейських методик навчання;
· обрати собі фах та почати здобувати робочу спеціальність (технікум) чи поглибленно вивчати предмети (ліцей), необхідні для вступу і подальшого навчання в європейських ВНЗ;
· консультації фахівців та доступ до сучасних джерел інформації - підручників, бібліотек, ресурсів;
· можливість додаткових занять з викладачами задля покращення результатів чи глибшого засвоєння матеріалу;
· участь в освітніх грантах та конкурсах.
2. Саморозвиток
· спробувати свої сили в усіх можливих сферах позакласного життя, щоб здобути максимум самореалізації для розуміння своїх пріоритетів на майбутнє;
· здобути навички самостійного мислення та вирішення питань, перебуваючи тривалий час на відстані від батьків;
· навчитися проживати і працювати в колективі;
· познайомитися з іншою країною, культурою, менталітетом;