Як проходить співбесіда на Карту Поляка
17 березня 2016 року я успішно пройшла співбесіду на «Карту поляка». Отримала позитивний результат. Питань було море. І про Ягелонів, і хто був останній король Польщі, і про Конституцію 3 травня, про пальмову (вербну) неділю (Niedziela palmowa), про Великдень (Wielkanoc), жирний четвер (tłusty czwartek ). Консул питала про Биківню, і де ще розстрілювали поляків. Я звісно згадала про Катинь. Питала що це Малопольська. Запитала і про Майданек. Пані Хелена Рудник розповідала нам про цей концентраційний табір, що там неможливо ходити без сліз. Також консул питала, які ще концентраційні табори я знаю. Звісно, що самі відомі то Треблінка і Освенцим.
На всі ці питання я змогла дати відповідь.
Консул питала мене ще про wybitnych Polaków. А саме про відомих артистів, тобто яких артистів я знаю. То я перевела розмову на режисерів. Так як не могла згадати в ту мить жодного артиста. Але в курсі «Культура і Історія Польщі» ця тема є.
Доречі консул запитала звідки я так добре володію польською. То я сказала, що ходила на курси до Спілки поляків міста Києва.
Але хочу зазначити, щоб опанувати польську мову і культуру недостатньо ходити на курси один чи два рази на тиждень. Треба багато працювати самостійно, дивитися польські фільми.
Я тільки після рівня В1 відчула себе впевнено, що можу
розмовляти польською і не боятися. Думаю, що у кожної людини по своєму. У когось, можливо, було більше мовної практики. Але для позитивного результату велике значення має бажання заговорити на цій мові.
Дякую Спілці Поляків міста Києва за курс «Культура і історія Польщі».Олена Колієнко, 20 березня 2016 року
Записатись на курс КультураЗаписатись на курси польської мови в Києві