Статті

Курси польської

Освіта в Польщі

Літня школа

 

Про навчання дитини в польській школі.

Навчання за кордоном завжди привертало увагу українських батьків, особливо в такий нестабільний час, який переживає зараз Україна. 


Дуже цікавим є варіант навчання в Польщі, оскільки це країна-сусід.

Закони та права на навчання в Польщі схожі з нашими українськими:

 від 6 до 18 років дитина здобуває освіту в молодших школах, школах-пансіонах, ліцеях і технікумах на вибір.

Абсолютно за таким же принципом мають право вчитися і діти українців, які не мають польського громадянства і / або тимчасово проживають на території Польщі.

Що потрібно для того, щоб дитину розподілити на навчання в польській школі і як її вибрати?

Точних відповідей на питання про вибір школи немає, все залежить тільки від вашого уподобання. У будь-якому випадку правильним буде спиратися на комфорт дитини і якість навчання. Тобто, найбільш раціональним буде підібрати навчальний заклад в районі вашого місця проживання, який закріплений за певною школою. Це означає, що маючи на руках документи, що підтверджують ваше місце проживання, ви маєте право надати їх при оформленні дитини в обрану школу і вам не маю право відмовити в його прийомі, а так само право на безкоштовне навчання в Польщі.

Протягом усього навчального року ваші діти:

• отримують безкоштовну освіту;
• забезпечені гуртожитком і 3-ох разовим харчуванням 7 днів на тиждень;
• мають обов'язкову медичну страховку ZUS державного зразка;
• постійно перебувають під опікою українських асистентів, які підтримують контакт з батьками, допомагають у вирішенні питань в школі, організаційних і побутових питаннях в гуртожитку, супроводжують дітей під час перетину кордону в / з Польщі на навчання / канікули, стежать за здоров'ям групи, складають і реалізовують позашкільну програму і т.д.;
• перед початком навчання всі діти проходять в Польщі двотижневий інтенсивний інтеграційний курс.

Майбутніх учнів чекає вивчення польської мови, вступні лекції з шкільних предметів з польськими вчителями (література, історія, географія, фізика, хімія, біологія, математика та ін.). Діти знайомляться з колективом і асистентами, які будуть з ними протягом усього навчального року, адаптуються до вимог і розкладу майбутніх шкіл і гуртожитків, правил життя в новому соціумі (відбуваються зустрічі з поліцією, прикордонною службою, медичними працівниками, директорами та працівниками шкіл і гуртожитків ). У вільний час група здійснює екскурсійно-пізнавальну подорож до Сейму у Варшаві, історичних місць Любліна, Казімєжа Дольного і пулу.Детальніше про умови та програму навчання ви можете прочитати тут.

Які потрібні документи?

Для того, щоб вступити до навчального закладу Польщі, для українців складено певний перелік документів, який включає в себе:

• фотографії зразка 3x4,-табель / атестат з додатком,- свідоцтво про народження або паспорт,
• закордонний паспорт,- паспорти батьків,- нотаріально завірене доручення обох батьків,
• медична довідка форми 086,
• заповнена анкета.Детальніше про документах і зразку анкети ви можете дізнатися тут.

Наша мета

Основна мета діяльності Спілки Поляків міста Києва - поширення польської мови та культури на території України, громадський, освтіній та культурний розвиток громадян України польського походження та усіх зацікавлених польською культурою та історією. Найбільш активні наші проекта повязані з освітою та культурою.