Для випускників 8-9 класів польських шкіл

Курси польської

Освіта в Польщі

Мовні школи в Польщі

 

ДЛЯ ВИПУСКНИКІВ 8 КЛАСУ ПОЛЬСЬКИХ ШКІЛ 

 
Наведена нижче пропозиція в м. Пулави дійсна тільки для учнів, які продовжують навчання в польській системі освіти (електронна рекрутація) після закінчення початкової школи, тобто обрали ці школи в своєму профілі при реєстрації до загально-польської системи рекруатції. Можливість навчання в пулавських ліцеях для учнів які закінчили 8 та 9 клас в Україні наразі уточнюється


ЛІЦЕЙ

4-річний освітній рівень для випускників 8 класу початкової школи. Це один із двох варіантів продовження навчання в середній школі Польщі. Перший рік навчання – закладає основу для подальшого профільного навчання. З другого року учні обирають від 2 до 5 предметів для поглибленого вивчення. Наприкінці третього року учні повинні здати державні іспити (матура), який є підставою продовжити навчання в ВНЗ Польщі. Іспит складається з трьох обов’язкових предметів (математика, польська мова, сучасна іноземна мова) та двох профільних предметів (зазвичай ті, які вивчалися поглиблено протягом останніх двох років ліцею). Деякі ВУЗи Польщі звертають увагу на результати саме профільних предметів для відповідних спеціальностей, чи проводять співбесіди для іноземців.


ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

http://www.ken.pulawy.pl/
· Політехнічний клас (поглиблене вивчення математики, фізики, додатково хімія, англійська мова чи інформатика)
· Математично – мовний клас (поглиблене вивчення математики, англійської мови, додатково географія чи фізика)
· Медичний клас (поглиблене вивчення біології, хімії, додатково англійська мова, фізика або математика)
· Математично-географічний клас (поглиблене вивчення математики, географії, додатково англійська мова, або фізика)
· Суспільно-правовий клас (поглиблене вивчення польської мови, історії, додатково соціологія, або англійська мова)
Школа пропонує широкий спектр додаткових занять з астрономії, економії, англійська для бізнесу, англійська в медицині, латина для медиків, основи програмування та ін.


I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEIM. KS. A.J. CZARTORYSKIEGO

http://www.czart.pulawy.pl/
· Медичний клас (поглиблене вивчення біології, хімії, англійської мови, або математики, додаткові заняття з біохімії)
· Математично-економічний клас (поглиблене вивчення математики, географії, соціології та англійської мови, додаткові заняття з практичної економіки)
· Гуманітарний клас (поглиблене вивчення польської мови, соціології, історії, англійської мови чи географії)
· Математично-інформатичний клас(поглиблене вивчення математики, фізики, інформатики та англійської мови, додаткові заняття з алгоритміки та елементів програмування)
· Юридичний клас (поглиблене вивчення польської мови, історії, соціології та англійської мови, додаткові заняття з історії мистецтва і філософія)

ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2 IM F. D. KNIAŹNINA W PUŁAWACH

http://zsonr2.pl/
· Європейський клас (поглиблене вивчення географії, соціології та англійської мови з додатковими заняттями з елементів програмування)
· Медіа клас (поглиблене вивчення історії, соціології, англійської мови з додатковими заняттями з літератури)
· Економічний клас (поглиблене вивчення математики, географії, англійської мови та додаткові заняття з елементів програмування)
· Політехнічний клас (поглиблене вивчення математики, англійської мови, фізики чи хімії та додаткові заняття з програмування)
· Природничий клас (поглиблене вивчення біології, хімії, англійської мови).


ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 3 IM. MARII DĄBROWSKIEJ

www.zs3.pulawy.pl
· Клас педагогічно-психологічний (поглиблене вивчення біології, соціології, історії, інформатики + практичні заняття з терапії в соціальних осередках та школах)


LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 4

www.4lo.pulawy.pl/
· Спортивний клас з поглибленим вивченням (2 предмети на вибір) біології, географії, англійської мови та занять з футболу, волейболу, гандболу для хлопців і дівчат.

ZESPÓŁ SZKÓŁ AGROBIZNESU IM. MACIEJA RATAJA W KLEMENTOWICACH

www.zsaklem.pl
· Клас з поглибленим вивченням математики, англійської мови чи географії


ТЕХНІКУМ

5-річний освітній рівень для випускників 8 класу початкової школи середньо спеціальної освіти Польщі. В деяких технікумах вже навіть з першого року навчання починається профільна освіта, з другого можуть починатися практики. Наприкінці 4-го року учні можуть, але не зобов’язані здавати загальнодержавний іспит «матуру» (але її наявність дозволить при бажанні продовжити навчання в ВНЗ Польщі), та обов’язково здають кваліфікаційний іспит з обраної спеціальності для підтвердження освітнього рівня «технік».

ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE

http://zst.pulawy.pl
· технік інформатики (учень здобуває знання та уміння з монтажу, експлуатації комп’ютерного обладнання, проектування й адміністрування локальних мереж та баз даних, створення інтернет-сторінок та додатків тощо)
· технік механік (готують спеціалістів зі створення, монтажу, встановлення запчастин, введення в експлуатацію та обслуговування обладнання)
· технік електрик (учень здобуває навички проектування, виконання, діагностики, ремонту електричної мережі та техніки яка працює від електроенергії)
· технік телеінформатик (випускник здобуває компетенції в сфері телекомунікації і інформатики, проектування та конфігурацію мережі, передачу даних, знання в сфері аналогової та цифрової електроніки, оптоелектроніки, перетворення радіо та супутникових сигналів, та ін.)
· технік аналітик (спеціаліст хімічної галузі який може виконувати аналіз хімічного складу корисних копалин, продуктів і інших матеріалів; займається оцінкою якості промислових продуктів, субстратів та ін., співпрацює в комісіях охорони середовища, матеріалознавства, промислової діяльності)
· технік хімічної технології (створення продуктів, напівпродуктів та готових виробів хімічним та фізико-хемічним шляхом, дослідження та нагляд процесів хімічної промисловості)
· технік охорони середовища (аналіз, дослідження та моніторинг стану навколишнього середовища / повітря / ґрунтів / води та ін., отримує навички планування та реалізації заходів щодо раціонального та екологічного ведення господарської діяльності)

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. STEFANII SEMPOŁOWSKIEJ

www.zs1.pulawy.pl
· технік економіки (освіта в сфері економіки, права, бухгалтерської та підприємницької діяльності, проходження практики у фінансових установах та економічно-фінансових відділах різних господарських підприємств)
· технік експедитор (готують спеціалістів для роботи на підприємствах з обслуговування морського, повітряного та залізничного транспорту на державному та міжнародному рівні)
· технік харчування та гастрономічних послуг (навчають плануванню та організації закладів харчування, веденню власної господарської діяльності за обраною спеціальністю)
· технік перукар (випускник спеціальності може планувати та впроваджувати перукарські салони відповідно до норм гігієни та безпеки праці, санітарних та протипожежних норм; проводить матеріальне та фінансове забезпечення закладу тощо).

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO

www.zs2.pulawy.pl
· технік будівництва (спеціальність включає знання з організації, планування, контролю та виконання робіт на території будівництва, підготовки документації та ведення фінансової звітності)
· технік устаткувань і систем відновлюваної енергетики (практичні та теоретичні навички встановлення обладнання відновлюваної енергії: сонця, вітру, води, геотремальної та біомаси)
· технік геодезист (освіта у сфері оцінки, виконання вимірювань, опрацювання картографічних та геодезичних даних, створення земельних кадастрів та баз нерухомості)
· технік інформатики (учень здобуває знання та уміння з монтажу, експлуатації комп’ютерного обладнання, проектування й адміністрування локальних мереж та баз даних, створення інтернет-сторінок та додатків тощо)
· технік механік (готують спеціалістів зі створення, монтажу, встановлення запчастин, введення в експлуатацію та обслуговування обладнання)
· технік автомобілів (освіта у сфері управління, діагностики таремонту транспортних засобів)
· технік електромеханік транспортних засобів (ремонт, інсталяція та оцінка автомобільних електронних систем)

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 3 IM. MARII DĄBROWSKIEJ

www.zs3.pulawy.pl
· Технік ветеринарії (учень отримує знання з розведення, вирощування, лікування та догляду за тваринами)
· Технік фотографії (освіта у сфері фото та відео, комп’ютерної обробки зображень, створення відеороликів, практичні заняття у фотостудії та фотолабораторіях)

ZESPÓŁ SZKÓŁ AGROBIZNESU IM. MACIEJA RATAJA W KLEMENTOWICACH

www.zsaklem.pl
· Технік інформатик (подано документи на реєстрацію спеціальності)

УВАГА!
Перелік спеціальностей укладено на основі даних набору навчального року 2018/2019 і тих, які функціонують зараз в школах. На сьогодні ще не вийшло розпорядження міністра освіти Польщі щодо форми проведення рекрутації для 8 класів та 3 гімназії до 3 / 4 та 4 / 5 річних ліцеїв та технікумів. Вказана інформація орієнтовна.

ПУЛАВИ / PUŁAWY

У зеленому місті на Віслі кожен учень може знайти для себе омріяну спеціальність та професію. Крім якісного навчання місто запропонує учням безпеку (поблизу гуртожитків є державні та приватні лікарні й поліклініки, поліцейські відділки) та відносно невелику відстань від гуртожитку до шкіл що не вимагає додаткових витрат на міський транспорт. Молодь матиме усі можливості розваг та розвитку власних здібностей – галереї та Будинок культури, при якому діють різноманітні гуртки, кінотеатр, історичний палац та природні парки, зручна інфраструктура (авто- та залізничний вокзали), торгові центри, спортивні та тренажерні зали й майданчики, футбольні поля та тенісні корти, басейни та ін.

Контактна особа:
Ольга Вікторівна 
viber +38 (097) 523 21 07
+48 797 785 995

Наша мета

Основна мета діяльності Спілки Поляків міста Києва - поширення польської мови та культури на території України, громадський, освтіній та культурний розвиток громадян України польського походження та усіх зацікавлених польською культурою та історією. Найбільш активні наші проекта повязані з освітою та культурою.